Paracetamol Tis, 120 mg/5ml, 100 ml, Tis Farmaceutic

12,60 lei

12,60 lei

În stoc

Shopping Cart

Nu ai niciun produs în coș.

Paracetamol Tis, 120 mg/5ml, 100 ml, Tis Farmaceutic

12,60 lei

În stoc

Partajează acest produs

Adauga produse in valoare de 199,00 lei pentru a beneficia de transportul gratuit.

Plată online securizată de NETOPIA Payments

Fotografiile afisate au caracter orientativ!

GTIN: 6422068001289 SKU: X25289 Categorie:

Descriere

Paracetamol Tis, 120 mg/5ml, 100 ml, Tis Farmaceutic Proprietati:
Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop contine ca substanta activa paracetamol, care apartine grupului de medicamente denumite analgezice-antipiretice
Ingrediente:
5 ml Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop (o lingurita dozatoare mare) contin paracetamol 120 mg
Indicatii :
Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop este indicat pentru ameliorarea durerilor de intensitate usoara pana la moderata si scaderea febrei la copii cu varsta cuprinsa intre 1 luna si 12 ani.
Mod de administrare:
in functie de varsta si greutatea copilului se recomanda urmatoarele doze:
– copii cu varsta cuprinsa intre 1-3 luni: 2,5 ml sirop (60 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi;
– copii cu varsta cuprinsa intre 3 luni-1 an: 2,5-5 ml sirop (60 – 120 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi;
– copii cu varsta cuprinsa intre 1-6 ani: 5-10 ml sirop (120 – 240 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi;
– copii cu varsta cuprinsa intre 6-12 ani: 10-20 ml sirop (240 – 480 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi.
Doza totala de paracetamol nu trebuie sa depaseasca 80 mg/kg/zi la copii cu greutate sub 37 kg.
La copii cu greutatea cuprinsa intre 38 kg si 50 kg, doza zilnica de paracetamol nu trebuie sa depaseasca 3 g pe zi.
La copii cu greutate peste 50 kg, doza zilnica de paracetamol nu trebuie sa depaseasca 4 g pe zi.
Prezentare:
100 ml 

Informații suplimentare

Marca